HAKKIMIZDA

Güneşin Renkleri...

Alglas Akrilik Kimya Sanayi, 1960 yıllarından bu yana sektörde değişik kurum ve kuruluşlarda çalışmış, konusunda yılların deneyimine sahip, Kimya Müh. Hilmi Al ile Vasil Haralambopulos’un deneyimlerini birleştirme kararıyla 1984 yılında kurulmuştur.

Kuruluş o günden bu yana Pleksiglas (Döküm akrilik levha) üretiminde ülkemizin önde gelen firmaları arasında yer almıştır. Başta Açık hava Reklam Sektörü olmak üzere imalatlarında Pleksiglas kullanan birçok kuruluşa hizmet vermiştir. Üretimde kaliteden ve müşteri memnuniyeti ilkesinden taviz vermeyen Alglas bu gün de aynı anlayış ile hizmet vermektedir..

Gerek imalatta, gerekse yönetimde, konusunda tecrübeli büyük bir kadro ile ortalama 1000 m2 kapalı alana sahip Maslak - İstanbul’daki fabrikasında yıllık 600 ton kapasite ile üretim yapmaktadır.

Her personel Pleksiglas (Döküm akrilik levha) üretiminde kaliteyi biraz daha yükseğe çekebilmenin gayretindedir. Alglas, kalitenin yanı sıra renk çeşidiyle de imkansız olsa da güneşin tüm renklerini üretmenin amacındadır.